Parapety wewnętrzne z konglomeratu marmurowego

Konglomerat marmurowy  jest kamieniem o długiej i dobrze ugruntowanej tradycji w budownictwie. Stosowany jest przede wszystkim tam, gdzie tradycyjnie używa się również kamienia naturalnego np. jako okładziny schodów, blaty, łazienkowe płytki podłogowe.
Konglomerat marmurowy jest alternatywą dla kamieni naturalnych, doceniony został przez budowlańców przede wszystkim ze względu na niższą cenę od kamieni naturalnych oraz łatwość obróbki i użycia w branży budowlanej, czy kamieniarskiej.

Kamień ten stał się konkurencyjny dla kamieni naturalnych przede wszystkim ze względu na jego walory estetyczne, wyjątkową wytrzymałość, dużą odporność na ścieranie oraz nieograniczone możliwości zastosowania i bogactwo kolorystyki porównywalne z bogactwem kolorów granitów, czy marmurów. Przewagę uzyskuje również jednolitą strukturą, wzornictwem i odcieniem w porównaniu z kamieniami naturalnymi, gdzie nigdy do końca nie da się przewidzieć wzornictwa.

Bardzo estetyczne,  poprawiają wygląd każdego wnętrza. Przeznaczony do montażu z oknami z PVC, drewnianymi i wykonanymi z aluminium.

Konglomerat jest materiałem składającym się z wyselekcjonowanych łupków z kamienia naturalnego stanowiącego 95% masy oraz żywicy poliestrowej w charakterze spoiwa.

Ze względu na różnice w strukturze materiału konglomeraty drobnoziarniste w stosunku do gruboziarnistych mają trzykrotnie mniejszą nasiąkliwość (absorpcję wody), dwukrotnie większą wytrzymałość na zginanie, o ok. 30% większą wytrzymałość na ściskanie.

Długość: dla grubości 2 cm – maksymalna 240 cm, przy szer. powyżej 20 cm dla grubości 3 cm – maksymalna 305 cm, przy szer. powyżej 20 cm
Szerokość: dowolna, z uwzględnieniem wyżej podanych ograniczeń
Grubość: 2 cm, 3 cm

Obróbka standardowa:
poler i faza czoła parapetu oraz dwóch krótkich boków do połowy szerokości oraz narożniki pod kątem prostym załamane pionową fazą

Obróbka dodatkowa:
np. zaokrąglenie narożników, faza i poler do końca boku, wycięcia i wcięcia itpDostępne kolory:

img.n4o
Venus

img.n4n
Sole

img.n4m
Rosso Asiago

img.n4l
Rosa Del Garda

img.n4k
Rasotica

img.n4j
Polare

img.n4i
Perlato Appia

img.n4h
Oriana

img.n4g
Ombra

img.n4f
Giatto toscana

img.n4e
Calacatta

img.n4d
Breccia Aurora

img.n4c
Botticino

img.n4b
Bianco Carrara

img.n4a
Beige Marfil

img.n4
Aida Nuovo

img.n4q
Grigio

img.n4p
Magnolia

Black Mamba
Black Mamba

Beige Milano
Beige Milano

Beige Marfil
Beige Marfil

Perla Arte
Perla Arte

No products found which match your selection.